1. Nordic Walking Championship 

Czech republik 2023

Závod se konal 13.5.2023 v Bruntále,  byl zařazený do světové ligy

a zároveň byl součástí Slovenského poháru Nordic Walking


Prvního ročníku se zúčastnili domácí závodníci, velké zastoupení měli Poláci   a přijeli k nám i naši slovenští kolegové. 

Nejnáročnější úsek tratě
Nejnáročnější úsek tratě

Walkeři změřili síly na krásném pětikilometrovém okruhu, vedoucím po vyhaslé sopce Uhlířský vrch (672 m n. m.). Opuštěný tufitový lom je chráněná přírodní památka.

Trasa vedla krásnou jarní přírodou k Poutnímu kostelu Panny Marie Pomocné, kde se otevírá nádherný výhled na masiv Hrubého Jeseníku        s nejvyšší horou Moravy Pradědem (1492 m.n.m.).

Kristina Schejbalová
Kristina Schejbalová

Povrch celé trasy je pro walkery ideální. 90% je po loukách a polních cestách. Zbytek je šotolinová cesta.

V Bruntále je drsné počasí, v půli května je u nás jaro v plném proudu. V okolí kostela jsou přírodní terasy, plné kvetoucích keřů a stromů.

Lipová alej s křížovou cestou
Lipová alej s křížovou cestou

Velmi krásný úsek po šotolinové cestě vede nádhernou čtyřřadou lipovou alejí, která byla vyhlášena nejkrásnější alejí roku 2022 České republiky.  Lípy jsou 260 let staré. 

Podél aleje vede křížová cesta, dřevěné plastiky vyrobil zdejší umělecký řezbář pan František Nedomlel.


 Nejlepší závodníci jednotlivých kategorií si odnesli originální trofej. Je to tufitový kámen, který jim bude připomínat, že pokořili naši sopku. 

Část slovenské výpravy v zázemí závodu
Část slovenské výpravy v zázemí závodu

Zázemí závodu bylo v areálu hřiště u základní školy, včetně sociálního zařízení a sprch. Start závodu je odtud vzdálen 100 metrů.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout výsledkovou listinu: výsledky závodu.

Pokud si chcete prohlédnou celou galerii fotografií ze závodu včetně slavnostního zahájení prvního ročníku, vstupte tudy.

Reportáž ze závodu uvedená v místní televizi Polar.


První ročník walkerského závodu se vydařil. Na start se postavilo 150 walkerů ze tří zemí. Od dětských kategorií až po seniory, včetně zdravotně postižených.

Počasí i nálada byly výborné. Tento krásný sport spojuje lidi napříč generacemi. Vznikají nová přátelství, poznáváme nová zajímavá místa.

Velmi nás potěšil zájem závodníků a děkujeme za přízeň a spousty krásných ohlasů. 

Poděkování

Na přípravě závodu se podílelo mnoho našich přátel a dobrovolníků, bez kterých by nebylo možné takovou akci zorganizovat. 

Vám všem patří velký dík. 

Děkujeme za velkou podporu i městu Bruntál, mezinárodní organizaci ONWF a ČMFNW.